Skocz do zawartości
BezpiecznePodroze.com.pl
Zaloguj się, aby obserwować  
Marcin-Węgrzynek

Smart Kid Belt

Post rekomendowany jako najlepszy

Piszą na stronie ze to rewolucja.

Piszą, że wg. testów to NAJBEZPIECZNIEJSZE NA ŚWIECIE PRZENOŚNE URZĄDZENIE DO PRZEWOŻENIA DZIECI!

100x MNIEJSZY, 100x LŻEJSZY, 5x TAŃSZY niż tradycyjny bezpieczny fotelik

http://smartkidbelt.com/

img1pl.png.7cfaff2504ade7a86df5ebab55008dc6.png

Dalej w testach czytamy

Cytat

Zanotowane wyniki okazały się rewelacyjne! Testy wykazały przeciążenia jedynie 39-41 G. Średnia dla fotelików i podstawek wynosi 53 G a wartość graniczna to aż 73 G! Smart Kid Belt pobił wszelkie rekordy w tym zakresie. Należy dodać, że im niższy współczynnik G tym lepszy rezultat i mniejsze obrażenia ciała.

Także, ten.

Co Wy na to?

Nie strzelać do posłańca.

Ale takie COŚ ma homologację, można montować, używać i kupić.

I teraz jako klient bądź mądry.

Strona ładna, wywiad jest, zdjęcia są, PIMOT potwierdził i kosztuje jedyne 99zł.

Cytat

Pomysłodawcami i projektantami urządzenia Smart Kid Belt®, jest grupa inżynierów-rodziców, którzy od wielu lat są ściśle związani z branżą fotelikową. Dzięki ich pracy i wiedzy powstawały konstrukcje, które zapewniały bezpieczeństwo i spokój tysiącom rodzin. Zaprojektowanie pasa Smart Kid Belt®  jest wynikiem obserwacji rynku i chęci odpowiedzenia na realne problemy rodziców, oraz walki z bezwarunkową wiarą w testy komercyjnych instytucji. Niestety testy wielu z nich nie mierzą realnych przeciążeń, a rzeczy tak nieistotne dla bezpieczeństwa dziecka jak kolor, podatność materiału na zabrudzenia czy ekologie produkcji

Ciekawy wpis na ich stronie.

Cytat

Wolisz, żeby Twoje dziecko siedziało na dobrze dopasowanej i odpowiednio zaprojektowanej samochodowej kanapie, czy na kawałku dmuchanego plastiku? No właśnie. Podkładki samochodowe dla dzieci, to urządzenia, które nie gwarantują wystarczającego bezpieczeństwa. Ich konstrukcja znacząco podnosi ryzyko tzw. „nurkowania”, które jest skrajnie niebezpieczne dla dzieci i może spowodować poważne uszkodzenia kręgosłupa. W przypadku pasa Smard Kid Belt®, Twoje dziecko będzie podróżować na zaprojektowanej do tego kanapie, nie na kawałku plastiku. Będzie czuć się pewnie i komfortowo, a o jego bezpieczeństwo zadba dobrze dopasowane do niego i samochodu urządzenie Smart Kid Belt®. Producenci podkładek poświadczają ich bezpieczeństwo certyfikatem ECE 44, który posiada również nasze urządzenie. Różnica polega na tym, że nie podają oni przeciążeń jakim poddane jest dziecko w trakcie zderzenia, a te w przypadku podkładek potrafią oscylować w przedziale 53 – 73 G. Im niższe przeciążenie tym lepiej dla dziecka, w Smart Kid Belt® jego wartość wynosi 39 G!

Czym SmartKidBelt różni się od fotelików?

Na pierwszy rzut oka – wszystkim, jednak najważniejsze jest to, że swoje zadanie spełnia o wiele lepiej niż nie jeden fotelik. Przede wszystkim Smard Kid Belt® nie stwarza problemów, jeśli chodzi o montaż. Pasuje do każdego modelu samochodu, czego nie można powiedzieć o wielu modelach fotelików.

P.S.

Raczej polecamy foteliki pełne z oparciem, zagłówkiem ew. z Isofixem i kilkoma innymi elementami nad którymi usilnie pracują w pocie czoła inżynierowie.

"

Czym SmartKidBelt różni się od fotelików?

Na pierwszy rzut oka – wszystkim, jednak najważniejsze jest to, że swoje zadanie spełnia o wiele lepiej niż nie jeden fotelik."

Taaa... zwlaszcza przy zderzeniach bocznych :e_ok:

Czym ci inzynierowie sie kieruja? Tanioscia? by kolejny kicz sprzedac i miec hajsy?:e_kartka:

Idealne urządzenie dla mnie. 158 cm a z tyłu pas na szyję mi wchodzi. Jak będzie BUM to i tak po mnie. Może bym tak zaryzykowała i kupiła... Przynajmniej pas w szyję nie będzie mnie gryzł.

• Fajne 1

11 godzin temu, ESitek napisał:

Idealne urządzenie dla mnie. 158 cm a z tyłu pas na szyję mi wchodzi. Jak będzie BUM to i tak po mnie. Może bym tak zaryzykowała i kupiła... Przynajmniej pas w szyję nie będzie mnie gryzł.

A to tak, dla dorosłych jak najbardziej :) Dla dzieci? NI hu hu :P

Faktycznie, sporo osób się wypowiedziało i raczej nie są chętni na zakup.

Jednak prawda jest taka, że producent nic złego nie zrobił - przepisy dopuszczają, atesty i certyfikaty przeszło ... zatem można sprzedawać, kupować, używać.

Tak, wiem ;) mogli wymyślić coś lepszego.

Podobnie jak pomysłodawcy poniższego produktu

Ciekaw jestem ile tego się sprzeda. 

Raczej nie dodamy tego do oferty sklepu.

Nie przeczę, iż jest wygodne. Polecam jednak spr. fotele pełne a nie w.w. podane rozwiązanie lub podstawki. Pięcioletnia obywatelka, spokojnie jeszcze może dać radę w 15-36kg.

Jaki samochód? Czy ma Isofix?

na mnie Smart Kid Belt zrobił bardzo dobre wrażenie, tym bardziej że ma dobre oceny w testach...lepiej mieć takie urządzenie niż wozić dziecko bez zabezpieczenia czy jak niektórzy w uzywanym foteliku

Witam,

Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa 3 dzieci (12l, 8l, 2l) gdy najmłodsze siedzi w foteliku stałym (9-18kg) i dla pozostałych nie ma miejsca?? Czy bezpieczniej jest zastosować Smartkidbelt czy jeżdzic z 3 fotelikami, w których pas poprostu się blokuje z powodu braku miejsca?

mam trójkę dzieci, ale z tyłu mieszczą się tylko 2 foteliki - 2 concordy 15-36 - VW Passat B8 Variant. Wożenie Concorda z przodu przypinanego tylko na pasy też jakoś do mnie nie trafia w przypadku uderzenia bocznego.. Wg ostatniej nowelizacji przepisów mogę wozic 3 dziecko z tyłu pomiędzy fotelikami jeśli jest powyżj 3 lat. Ten Smart Belt to jedyna opcja, która w jakikolwiek sposób wraz z niesławnym "poddupnikiem" moze podniesc w jakikolwiek sposób bezpieczeństwo, ale jeśli macie Państwo jakieś podpowiedzi co zrobić, żeby trójka dzieci weszła z tyłu w B8 Variant to będę wdzięczny :)

Smart Kid Belt (SKB) temat o który coraz częściej pytacie. Poniżej zbiór zebranych pytań wraz z odpowiedziami.

1. Czy w Tylem.pl można kupić SKB? Nie mamy tego produktu w ofercie.

2. Czy będzie można kupić SKB w Tylem.pl? Nie, nie wprowadzimy go do oferty.

3. Dlaczego nie mamy w ofercie? Bo jako firma posiadamy foteliki, a to nie jest pełny fotelik. Mamy RWF'y, a to nie jest RWF. Jako firma mamy jeszcze FWF, a to też nie jest FWF. Nie mamy też podkładek, poddupników, podstawek i fotelików z ocenami poniżej 2* w ADAC i innymi kiepskimi ocenami w podobnych testach konsumenckich.

4. Czy SKB ma testy ADAC? Nie. Dlaczego? Bo nie było testowane.

5. Czy SKB ma testy Test Plus? Nie. Dlaczego? Bo nie było testowane.

6. Czy SKB ma testy innych popularnych ośrodków testowych czy instytutów? Nie. Dlaczego? Bo nie było testowane.

7. Czy SKB było testowane razem z firmą VOLVO? Nie, nic nam o tym nie wiadomo.

8. Czy ma jakiekolwiek testy? Tak, SKB został przebadany w PIMOT i na potrzeby rynku USA i Kanady w firmie Calspan.

9. Czy można to sprzedawać w UE? Tak, to pełnoprawny produkt posiadający homologację.

10. Dla jakich dzieci jest SKB? Producent homologował produkt dla grup II i III czyli dla dzieci od 4 do 12lat. Z rekomendacją od 5-12 lat lub 15-36kg

11. Czy SKB ma certyfikat ECE R44? Tak. Jak każdy produkt w kategorii "urządzenie przytrzymujące" popularnie nazywany fotelik samochodowy (choć to nie to samo). To wymóg prawny, a nie test. Jeśli nie masz ECE nie możesz sprzedawać fotelików. Smart Kid Belt posiada holomologację ECE E20 44R-04 4013 z dnia 11.07.2017 wydaną przez Transportowy Dozór Techniczny na podstawie badań Przemysłowego Instytutu Motoryzacji PIMOT.

12. Co to jest ECE R44-04? To Europejski Certyfikat Bezpieczeństwa ECE R44-04 i oznacza jedynie zgodność wyrobu z aktualnymi wymaganiami technicznymi w Europie. Aktualnie obowiązuje wspólnie z I-Size (UN 129).

13. Czy ECE R44-04 to test? Nie. Choć przy badaniu zgodności z wymaganiami prawnymi, wymagany jest prosty test dynamiczny. Jeśli produkt przejdzie, zostanie dopuszczony do sprzedaży.

14. Czy wszystkie foteliki muszą mieć ECE R44-04? Tak. Inaczej nie zostaną dopuszczone do sprzedaży. (Obecnie muszą jeszcze posiadać I-Size, która zastąpi ECE).

15. Czy SKB ma test bezpieczeństwa FMVSS 213, CMVSS213 i CMVSS 213.1? Nie. FMVSS 213, CMVSS213 i CMVSS 213.1 nie jest testem, a jedynie certyfikatem. To odpowiednik Europejskiego ECE w USA. Potrzebny jeśli chcesz wprowadzić produkt na rynek Kanady i USA jako ich odpowiednik „urządzenia przytrzymującego” zwanego potocznie fotelikiem.

16. Czy SKB ma I-Size? Nie.

17. Czy SKB ma Isofix? Nie.

18. Czy polecamy SKB? Nie. Dla dzieci do 5 lat polecamy foteliki tyłem do kierunku ruchy - RWF. Dla dzieci powyżej 5 lat polecamy pełne foteliki z potwierdzonymi wynikami badań w niezależnych testach, pasujących do samochodu i do dziecka. Nie polecamy też podstawek.

19. Czy SKB to alternatywa dla fotelika? Wg. nas nie. To ew. alternatywa dla podstawki, lub braku fotelika w ogóle. Jako firma nie dopuszczamy jazdy bez fotelika.

20. Czy używając SKB otrzymam mandat? Nie. To wg. przepisów produkt spełniający wymogi posiadania "urządzenia podtrzymującego". Choć to Policjant wystawia mandat i może się pomylić. Znamy sporo przypadków otrzymania mandatu za posiadanie fotelika RWF ;) Jeśli przy kontroli Policjant będzie miał wątpliwości - pokażcie iż SKB ma ECE R44.

21. Czy SKB musi być cały czas zamontowany na pasie? Nie. Jeśli w danej chwili nie chcesz używać, możesz zdemontować SKB i schować. Tak samo jak fotelik.

22. Jaka jest gwarancja na SKB? Producent daje gwarancję na 2 lata.

23. Czy SKB jest lepszy od podkładek? Nie wiemy. Nie ma testów porównawczych dla wybranych grup wagowych. Producent twierdzi że tak. My zawsze polecamy foteliki pełne z testami.

24. Czy SKB jest lepszy od fotelików? Nie wiemy. Nie ma testów porównawczych dla wybranych grup wagowych. My zawsze polecamy foteliki pełne z testami.

25. Z jakiego kraju jest SMB? Smart Kid Belt został wymyślony przez Polaków i jest produkowany w Polsce. Opatentowany w 130 krajach.

26. Czy polska Policja rekomenduje SKB? Nic nam na ten temat nie wiadomo.

27. Czy mogę korzystać w taksówkach z SKB? Tak. Tak samo jak z fotelików.

28. Czy w samochodach wynajmowanych i w usłudze Car-sharing można korzystać z SKB? Tak. Tak samo jak z fotelików.

29. Czy SKB można montować na przednim siedzeniu pasażera? Tak. Tak samo jak foteliki. Jednak nie polecamy przedniego siedzenia dla fotelików i SKB, na tylnej kanapie jest lepiej i bezpieczniej.

30. Czy SKB ma zagłówek? Nie, to tylko pas. Nie trzeba dokupować nic dodatkowego.

31. Czy SKB ma siedzisko? Nie, to tylko pas. Nie trzeba dokupować nic dodatkowego.

32. Ile kosztuje SKB? SKB kosztuje 99zł.

33. Czy SKB można montować na pasach dwupunktowych? Nie. Tylko pasy trzypunktowe nadają się do montażu SKB.

34. Czy można zamontować trzy pasy SKB na tylnej kanapie (trójka dzieci)? Tak, jeśli masz trzy osobne pasy trzypunktowe w samochodzie.

35. Czy można montować SKB na środkowym miejscu na tylnej kanapie? Tak. Tylko w pasach trzypunktowych.

36. Czy można montować SKB jeśli kanapa jest odwrócona i podróżujemy tyłem do kierunku jazdy? Tak, tylko w pasach trzypunktowych i o ile producent samochodu pozwala na jazdę na odwróconym fotelu. To jednak nie to samo co RWF.

37. Jaka jest ochrona głowy przy korzystaniu z SKB? Tą rolę przejmuje wg. producenta kurtyna boczna zwana poduszką boczną.

38. W jakich samochodach można korzystać z SKB? Wg. producenta w każdym wyposażonym w trzypunktowy pas bezpieczeństwa.

39. Jadę na urlop, czy mogę zabrać SKB? Tak. Choć przepisy wew. Każdego kraju określają kiedy i jak można/należy korzystać z „urządzeń przytrzymujących”. W UE możesz używać bez ograniczeń. W USA i Kanadzie, również bo jest już homologacja. Inne kraje? Na dziś dzień – nie. Zawsze zobacz przepisy kraju, do jakiego się udajesz na urlop. Nie ma tu znaczenia czy masz swój samochód czy wynajmujesz.

40. Czy możemy używać SKB w autokarach? Tak, o ile mają pasy trzypunktowe.

41. Dlaczego przy zakupie SKB nie naliczamy stawki 8% VAT jak przy fotelikach a 23%? W wydanej interpretacji Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej uznał, iż stawka 8% nie jest właściwa bo to jest urządzenie a nie fotelik w myśl przepisów.

42. Co to jest ClypX? To jest marka stworzona na potrzeby ekspansji na USA i Kanadę. To ten sam produkt co SKB, lecz z innymi homologacjami bo tam obowiązują inne przepisy niż w UE.

Czasami nie ma opcji zabrania fotelika i do takich sytuacji Smart Kid Belt jest idealny. Zdarza nam się czasami tez kogoś dodatkowo zabierać i nie mamy fotelika wiec taki adapter w sam raz.

Ja uważam, że w przypadku starszaków ten adapter do pasów to całkiem dobra opcja. Nie są to drogie rzeczy, pasy mają homologację i po prostu są praktyczne w użytkownaiu. 

Dnia 24.06.2019 o 14:26, monikos napisał:

Ja uważam, że w przypadku starszaków ten adapter do pasów to całkiem dobra opcja. Nie są to drogie rzeczy, pasy mają homologację i po prostu są praktyczne w użytkownaiu. 

Uważam, że lepszy jest fotelik.

Dnia 28.06.2019 o 10:28, Kamila napisał:

Jakoś nie moge uwierzyć ze taki kawałek paska jest w stanie coś pomóc.

Wiadomo, że to nie to samo co fotelik, taki adapter ma na celu jedynie dopasowanie pasów samochodowych do wzrostu dziecka, także działa identycznie, jak pasy samochodowe, którymi przypinamy się my dorośli. Dużych dzieci 8-10 latków już raczej w foteliku nie posadzisz, będzie trudno, a zazwyczaj na przypinanie zwykłymi pasami takie dzieci nie posiadają jeszcze odpowiedniego wzrostu. To taki moment w którym nie wiadomo, co robić, tak więc skb może się w takich sytuacjach przydać.