Skocz do zawartości
BezpiecznePodroze.com.pl
Zaloguj się, aby obserwować  
Moderator-2

Zasady Pisania

Post rekomendowany jako najlepszy

Cytat

 

Serwis BezpiecznePodroze.com.pl jest platformą wymiany poglądów na tematy dotyczące bezpiecznych podróży ;)

 

 

 

Użytkownicy są zobowiązani respektować tematykę Serwisu (poza miejscami gdzie jest to dozwolone np. OFF Topic). 

W każdym przypadku użytkownicy zobowiązani są do zachowania kultury we wzajemnych relacjach, a także poszanowania prawa i zasad współżycia społecznego oraz przestrzegania Regulaminu Serwisu. Za brak przestrzegania reguł Serwisu - grożą ostrzeżenia oraz zawieszenie lub utrata konta.


Użytkownicy są odpowiedzialni za swoje wypowiedzi i działania w całym Serwisie. Wydawca portalu BezpiecznePodroze.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów i wypowiedzi zamieszczanych przez Użytkowników serwisu.


1. Zanim założysz nowy temat
 
a) Skorzystaj z wyszukiwarki - być może podobny temat jest już dodany. Jeśli jest, ale Twoim zdaniem nie wyczerpuje w pełni zagadnienia, dodaj wpis do istniejącego tematu zamiast zakładać nowy.
 
b) Zobacz czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie w dziale FAQ.

c) Dodaj nowy post w odpowiednim dziale.

 

2. Zakładanie Tematu
 
a) Temat umieszczamy w przeznaczonym dla niego dziale.
 
b) Nie zapisujemy nazwy tematu lub jego dużej części WIELKIMI literami, za wyjątkiem oznaczeń marek czy modeli.
 
c) Nakłanianie w postach i w sygnaturach do przyznania "+" reputacji za odpowiedź, będzie karane ostrzeżeniami lub zawieszeniem konta, a treść takich postów/sygnatur zostanie zmodyfikowana przez Moderatorów lub całkowicie usunięta.
 
d) Za tematy zakładane niezgodnie z obowiązującymi zasadami przyznawane są ostrzeżenia i/lub tematy są usuwane. Po otrzymaniu ostrzeżeń z tego tytułu konto użytkownika jest częściowo blokowane lub ograniczane, a  zamieszczane treści przed opublikowaniem wymagają każdorazowo zatwierdzenia przez moderatora. Jeżeli użytkownik mimo ostrzeżeń nadal ignoruje upomnienia i uwagi Moderatorów, konto może zostać zablokowane całkowicie (tzw. ban).
 
e) Posty skrajnie źle założone, niedbale, z błędami ortograficznymi będą usuwane/moderowane od razu. Powtarzanie błędów może skutkować otrzymaniem ostrzeżenia.
 
f) Nie cytujemy w całości ostatniego posta przy odpowiadaniu w temacie a jedynie najważniejszą jego część.
 

3. Posty, galeria, blogi

a) Unikaj zamieszczania w wątku kilku swoich postów z rzędu - jeżeli pojawia się potrzeba dopisania czegoś do wysłanego już posta, należy skorzystać z opcji "Edytuj" - masz taką możliwość przez 10 minut od napisania postu, dlatego po napisaniu wiadomości przeczytaj ją ponownie w celu wyeliminowania ewentualnych błędów.

b) Dla zachowania przejrzystości wypowiedzi należy używać słowników ortograficznych lub sprawdzać napisany tekst narzędziem do autokorekty. Poważne błędy ortograficzne i składniowe w postach, zwłaszcza dotyczące słów i zwrotów związanych z tematyką, nie będą tolerowane.

c) W galerii prosimy publikować materiały swojego autorstwa. Zamieszczanie plików bez wiedzy i zgody autora jest zabronione. Wszelkie konsekwencje prawne wynikłe z rozpowszechniania treści naruszających prawa autorskie ponosi użytkownik, który zamieścił materiały na Forum (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r., publikator: Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631).

d) W dziale Kupię/Sprzedam nowe tematy użytkownicy mogą zakładać po 5 napisanych postach. Nie zezwalamy na sprzedaż/wymianę używanych fotelików samochodowych.

 

4. Informacje techniczne
 
a) Nie umieszczamy w swoich podpisach obrazków oraz zdań, czy wyrazów pisanych dużą czcionką lub rozciągających strukturę Serwisu.
 
b) Każdy użytkownik może w ustawieniach swojego profilu włączyć/wyłączyć opcję otrzymywania wiadomości na skrzynkę mailową.
 
c) Od pilnowania porządku i upominania osób nieprzestrzegających zasad są Moderatorzy. Jeżeli zauważysz, że ktoś  narusza obowiązujące reguły pisania lub inne zasady Serwisu, użyj anonimowo przycisku "Zgłoś post".
Zgłoszenie, jest widoczne tylko i wyłącznie dla Moderatorów a nie dla wszystkich Użytkowników. Jeśli chcesz zgłosić inne kwestie (np. zachowanie użytkownika) zobacz wpis "Zgłoszenia"

 

zglospost.png.03b99d5f0dac7901ed1e8a1bd9377397.png

5. Informacje techniczne
 
a) Nie umieszczamy w swoich podpisach obrazków oraz zdań, czy wyrazów pisanych dużą czcionką lub rozciągających strukturę Serwisu.
 
b) Każdy użytkownik może w ustawieniach swojego profilu włączyć/wyłączyć opcję otrzymywania wiadomości na skrzynkę mailową.
 
c) Od pilnowania porządku i upominania osób nieprzestrzegających zasad są Moderatorzy. Jeżeli zauważysz, że ktoś  narusza obowiązujące reguły pisania lub inne zasady Serwisu, użyj przycisku "Zgłoś post".
Zgłoszenie, jest widoczne tylko i wyłącznie dla Moderatorów a nie dla wszystkich Użytkowników.

 

6. Spam i reklama

a) Posty/tematy/materiały zamieszczane przez użytkowników zawierające treści niepożądane/zakazane albo posiadające znamiona reklamy, spamu, mogą zostać zablokowane lub usunięte.
 
b) Odpisywanie w tematach osób spamujących, dyskusje ze spamerami etc. będą karane ostrzeżeniem. Pamiętaj, 'troll' tylko czeka, żeby mu odpisać i zwrócić na siebie uwagę.

c) Konta użytkowników, bez zgody administratora, nie mogą zawierać treści reklamowych (np. nazwa użytkownika sugerująca adres sklepu, dane profilowe, statusy) oprócz grup: Sklep, Dystrybutor. Moderatorzy, w przypadku naruszenia powyższych zasad mogą bez informowania użytkownika nakładać ostrzeżenia lub całkowicie zablokować/usunąć konto.

 

7. Konsekwencje niestosowania reguł Serwisu
 
a) Za niestosowanie poszczególnych reguł pisania przyznawane są punkty ostrzeżeń.
 
b) Wszelkie przejawy braku kultury i poszanowania dla użytkowników Serwisu, brak tolerancji, przeklinanie, „trolling” i wszystkie inne odstępstwa od ogólnie pojętej netykiety będą karane ostrzeżeniami, a w przypadku braku poprawy - blokadą konta.
 
c ) Moderatorzy mogą zablokować konto lub dać ostrzeżenie użytkownikowi, którego wypowiedzi są niemerytoryczne, nie wnoszą nic do dyskusji, służą nabijaniu licznika postów.
 

TWÓJ TEMAT ZNIKNĄŁ?
Poszukaj go w Śmietniku. Twój temat mógł zostać usunięty w związku z niestosowaniem się do obowiązujących reguł pisania.

Pytania i wątpliwości?

Pytaj!

 

Chcesz zapytać anonimowo dla innych? Zobacz "Zgłoszenia"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważna Informacja

Będąc na stronie Serwisu zgadzasz się na: Polityka prywatności, Regulamin. Polecamy stworzyć nowe konto - otrzymasz dostęp do ukrytych części Serwisu i zyskasz sporo nowych możliwości w tym szybszy i łatwiejszy dostęp.